LT EN RU
Laimėjome ginčą Lietuvos Aukščiausiajame Teisme atstovaudami Neringos savivaldybei
2023 / 03 / 10

Bylą išnagrinėjusi LAT kolegija konstatavo, kad šis aukcionas pagrįstai laikytas specialiuoju bei tai, jog prieš paskelbdama šį aukcioną UAB „Neringos vanduo“ turėjo atlikti naują parduodamo turto vertinimą ir gauti Neringos savivaldybės pritarimą.

Rezonansą sukėlusi byla vyko dėl Preiloje esančios kanalizacijos perpumpavimo stoties pardavimo – pripažinta, kad šio aukciono UAB „Neringos vanduo“ negalėjo skelbti, nes nebuvo gautas Neringos savivaldybės, kaip vienintelės įmonės akcininkės, pritarimas pastatą parduoti už 150 000 Eur pradinę kainą.

Dėl minėto turto pardavimo iš viso buvo skelbti du aukcionai. Neringos savivaldybė buvo pritarusi 2019 metais rugpjūčio mėnesį paskelbto viešo aukciono organizavimui, kuris neįvyko, nes nebuvo gauta pasiūlymų. 

Naujas aukcionas buvo paskelbtas praėjus pusantrų metų, tuomet buvo nustatyta ir nauja turto pardavimo kaina – atsižvelgiant į tai, teismas nustatė, kad UAB „Neringos vanduo“ turėjo gauti Neringos savivaldybės pritarimą ir antrojo aukciono skelbimui, prieš tai atlikdama naują parduodamo turto vertinimą.

Klientui Lietuvos Aukščiausiajame Teisme atstovavo AVERUS advokatė Sigita Klimkienė, kurios specializacija NT ir statybos teisė bei viešieji pirkimai. 

Advokatų profesinė bendrija AVERUS sėkmingai atstovavo Neringos savivaldybės interesams Lietuvos Aukščiausiajame Teisme (LAT) nagrinėjant ginčą dėl nekilnojamojo turto viešo aukciono nutraukimo. 

LAT, plėtodamas itin negausią teismų praktiką dėl nekilnojamojo daikto aukciono, konstatavo, jog skelbiant nekilnojamojo turto, esančio valstybiniame žemės sklype, aukcioną iš esmės pardavinėjamas ne tik pats statinys, bet ir nusprendžiama perduoti teisę sudaryti valstybinės žemės sklypo nuomos sutartį, ir tai gali lemti aukciono pripažinimą specialiuoju.

Teismas pažymėjo, jog aukciono kvalifikavimą specialiuoju (suteikiant teisę aukciono organizatoriui atsiimti daiktą iš aukciono) lemia parduodamo objekto ypatumai bei specifinės aukciono organizavimo ir vykdymo tvarkos. To paneigti negali net aplinkybė, kad paskelbtose aukciono sąlygose nenurodyta, jog aukcionas yra specialusis.

Taip pat LAT labai aiškiai pasisakė ir dėl Valstybių ir savivaldybių turto valdymo, naudojimo ir disponavimo juo įstatymo taikymo, nurodydamas, kad jo reikalavimai netaikytini savivaldybių valdomoms akcinėms bendrovėms, kai pastarosios disponuoja joms nuosavybės teise priklausančiu turtu.

LAT nutartis c.b. Nr.  e3K-3-18-684/2023

 

< Atgal