LT EN RU
Darbo ginčų komisijos verdiktas: nusižudžiusi medikė iš darbo Šiaulių ligoninėje buvo atleista neteisėtai
2021 / 10 / 28

 

Šiaulių darbo ginčų komisija pripažino, kad anesteziologė reanimatologė Laura Šilinskytė iš darbo Šiaulių ligoninėje buvo atleista neteisėtai ir nepagrįstai. Tyrimą komisija pradėjo po šeimos kreipimosi. Tai pirmas atvejis Lietuvos istorijoje, kai sprendimas dėl atleidimo iš darbo priimtas po žmogaus mirties. Netrukus po atleidimo iš darbo, medikė buvo rasta namuose įvykdžiusi savižudybę.


Gedintys artimieji siekia teisingumo

Pasak medikės brolio Artūro Šilinsko, šeima siekia bent po mirties atskleisti tiesą.

„Sesers, dukters nieks mūsų šeimai nebesugrąžins. Bet mums svarbu, kad nepagrįstai mesti kaltinimai buvo paneigti. Sesuo buvo iš darbo atleista neturint tam jokio pagrindo, vien siekiant ją sugniuždyti, nes tai buvo žmogus neabejingas neteisybei, griežtas pažeidimams. Ji buvo rūpestinga, atsakinga medikė, nepaprasto altruizmo pavyzdys, kiekvieną pacientą gydydavo taip, lyg tai būtų artimasis. O situacija darbe privedė prie tokių tragiškų pasekmių. Mes kovosime ir toliau, nes sesuo Šiaulių ligoninėje iš vadovų patyrė mobingą, diskriminacinį elgesį. Darome tai ir dėl jos atminimo, ir dėl visos medikų bendruomenės, kad tokios situacijos nesikartotų ateityje“, – sakė šviesaus atminimo L. Šilinskytės brolis.

Velionės brolis itin šiltai atsiliepė ir dėkojo tai gausiai medikų bendruomenės daliai, kuri po sesers mirties suteikė šeimai daug palaikymo.


Pirmąsyk sprendimas dėl atleidimo priimtas po mirties

Komisija išanalizavusi pateiktą medžiagą priėmė sprendimą, kad medikės atleidimas dėl neva šiurkštaus pažeidimo neturėjo teisinio ar faktinio pagrindo. Komisija pripažino, kad jokio dokumentų klastojimo, kuriuo Šiaulių ligoninė kaltino medikę, nebuvo. Komisija nurodė medikės atleidimo priežastimi laikyti Darbo ginčų komisijos sprendimą.

Nukentėjusiai pusei atstovaujantys advokatai iš Advokatų profesinės bendrijos AVERUS akcentavo, kad ši byla yra išskirtinė ir šalies mastu.

„Ši byla, mano žiniomis, yra pirmoji šalies istorijoje, kai neteisėto atleidimo iš darbo faktas pripažintas po medikės mirties. Kol kas tai yra vienintelis toks atvejis Lietuvoje. Net ir po mirties išlieka svarbus šios aplinkybės pripažinimas, kadangi tai turi įtakos ne tik jaunos gydytojos reputacijai, jos artimiesiems, bet ir visai medikų bendruomenei, jis rodo, kad jų interesai yra ginami“, – sakė advokatas Marius Barisevičius.


Atleisti nebuvo pagrindo

Darbo teisės ekspertė advokatė Jurgita Venckutė pažymėjo, kad  Darbo ginčų komisija atidžiai išanalizavo darbdavio, t. y. Šiaulių ligoninės, atliktą tyrimą ir dokumentus. Komisija įvertino, kad darbo sutarties nutraukimui nebuvo reikalingų prielaidų.

„Darbdavys šiuo atveju neįdėjo pastangų deramai ištirti situacijos, neatliko išsamaus tyrimo ir padarė ydingą išvadą dėl neva šiurkštaus pažeidimo darbe. Paaiškėjo, kad ligoninėje stigo sistemos ir organizacinės struktūros, o elgesys su minėta darbuotoja buvo diskriminacinis ir šališkas“, – akcentavo J. Venckutė. 


Palaiko ir medikų bendruomenė

Lietuvos gydytojų sąjunga, taip pat aktyviai įsitraukusi į šią bylą, sakė, kad itin svarbu deramai įvertinti netinkamo elgesio apraiškas medikų darbe.

„Medicinos darbuotojų darbe ir taip nestinga įtampos, nerimo bei streso. Mažiausiai reikalingos papildomos įtampos, keliamos mobingo, asmeninių antipatijų ar tarpusavio interesų aiškinimosi. Svarbu žinoti, kad darbuotojas gali ginti savo interesus“, – sakė Lietuvos gydytojų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkė Zinaida Kovaliova. 

Sprendimas dar gali būti skundžiamas. Medikės šeima žada kovoti toliau, Prokuratūroje yra pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl privedimo prie savižudybės.
Apie AVERUS

AVERUS yra Advokatų profesinė bendrija, turinti būstines Vilniuje ir Klaipėdoje. Tarptautinis teisės žinynas „Legal 500“ nuo 2016 m. pripažįsta AVERUS viena pirmaujančių advokatų kontorų Lietuvoje aviacijos, laivybos bei transporto, ginčų ir nekilnojamojo turto srityse. Šiemet kontora mini dešimties metų veiklos sukaktį.

Daugiau informacijos:

Advokatų profesinės bendrijos AVERUS advokatas
Marius Barisevičius

marius.barisevicius@averus.lt

+37068660690 

 

 

< Atgal