LT EN RU
AVERUS vestoje byloje LAT suformulavo taisyklę, aktualią bankroto ginčuose dėl dividendų
2023 / 03 / 15

Mūsų vestoje civilinėje byloje Lietuvos Aukščiausiojo Teismo teisėjų kolegija suformulavo teisės aiškinimo ir taikymo taisyklę dėl dividendų išmokėjimo bankrutuojančioje įmonėje. 

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas išnagrinėjo civilinę bylą, kurioje buvo sprendžiama dėl bankroto administratoriaus prašymo panaikinti visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimą išmokėti dividendus ir dėl žalos bankrutavusiai įmonei atlyginimo bei šių reikalavimų santykio.

Ieškovė dėl bankroto likviduojama bendrovė prašė panaikinti visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimą išmokėti akcininkams dividendus ir priteisti ieškovei iš akcininkų žalos atlyginimą, kuri kilo dėl neteisėtai akcininkams išmokėtų dividendų.

Pirmosios instancijos teismas abu ieškinio reikalavimus tenkino, o apeliacinės instancijos teismas šį sprendimą pakeitė – ieškinį tenkino iš dalies, sumažino priteistino žalos atlyginimo dydį.

Teisėjų kolegija konstatavo, kad jeigu bankroto administratorius įmonės ir jos kreditorių interesais byloje reiškia reikalavimą dėl žalos, padarytos remiantis visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimu akcininkams neteisėtai išmokėjus dividendus, atlyginimo, tokiais atvejais nėra pagrindo reikšti savarankišką reikalavimą dėl visuotinio akcininkų susirinkimo sprendimo, kuriuo nuspręsta išmokėti akcininkams dividendus, panaikinimo.

“Paprastais žodžiais tariant, žalos atlyginimas jau pats savaime įtraukia ir žalą, padarytą neteisėtai akcininkams išmokėjus dividendus bankrutuojančioje įmonėje, tad prašymas panaikinti tokį akcininkų sprendimą yra perteklinis”,  – sakė viena iš klientui šioje byloje atstovavusių AVERUS Klaipėdos padalinio advokatų Greta Motiejūnienė. 

Bylos Nr. e3K-3-91-381/2023 

 

< Atgal