LT EN RU
AVERUS partneriai įtraukti į lobistų sąrašą
2017 / 09 / 25

Vyriausiosios Tarnybinės Etikos Komisijos (VTEK) sprendimu AVERUS Klaipėdos biuro partneriai Raimondas Kivylius ir Regina Derkintytė-Kaupienė 2017 rugsėjo 13 d. buvo įtraukti į lobistų sąrašą.

2017 m. rugsėjo 20 d. lobistų gretas papildė Vilniaus biuro partneriai Povilas Karlonas ir Laura Čereškaitė-Kinčiuvienė.


„Lobistinės veiklos registravimu ir interesų viešu deklaravimu siekiama užtikrinti lobistinės veiklos skaidrumą, užkirsti kelią neteisėtai lobistinei veiklai. Šie principai atitinka mūsų advokatų kontoros ir mūsų klientų vertybes, todėl tikimės, kad nuo šiol galėsime dar efektyviau atstovauti mūsų klientų interesams centrinės ir vietos valdžios institucijose“ – teigia Raimondas Kivylius.


Povilo Karlono nuomone, įtraukimas į lobistų sąrašą atvers AVERUS naujas galimybes atstovauti klientams bei verslo asociacijoms, siekiant kad užsakovų interesais būtų priimami arba nepriimami teisės aktai, administraciniai sprendimai.
„Aktyviau įsitraukdami į lobistinę veiklą, be kita ko, siekiame išsklaidyti stereotipą, kad lobistinė veikla yra tarsi ant teisėtumo ribos balansuojantis interesų protegavimas. Dažnu atveju kvalifikuotas teisinių argumentų pateikimas gali užkirsti kelią bylinėjimuisi su valstybės institucijomis ir padėti visiems sutaupyti laiko ir išteklių. Kartais ir politikai ar valstybės tarnautojai susipainioja teisės aktų pinklėse, klysti yra žmogiška, o pripažinti klaidas – labai išmintinga“ – įsitikinusi Regina Derkintytė-Kaupienė.


Laura Čereškaitė-Kinčiuvienė pažymi, jog nuo 2017 m. rugsėjo 1 d. įsigaliojo Lobistinės veiklos įstatymo pakeitimai, kuriais įtvirtintas naujas reguliavimas įvairių verslo asociacijų ir kitų interesų grupių atžvilgiu – nuo šiol asociacijų veikla, kuria siekiama daryti poveikį politikams, yra laikoma lobistine veikla. Iki įstatymo pakeitimo tokia ne pelno organizacijų veikla nebuvo laikoma lobistine, tačiau, įstatymų leidėjo nuomone, tai nebuvo gera praktika, todėl ji ir pakeista. Nemažai verslo asociacijų po šių pakeitimų kreipiasi konsultacijų į advokatus, kurie yra įtraukti į lobistų sąrašą.

< Atgal